V sobotu 22. dubna 2017 v 9 hodin se u novohradecké klubovny konají Svatojiřské závody.

S sebou:

• kroj

• svačinu, pití

Harmonogram závodu:

8.30 sraz organizačního týmu a šéfů kontrol

9:00 - 9:30 registrace hlídek

9:30 zahájení závodu

13 - 14 předpokládaný konec závodu

Disciplíny pro letošní rok:

- skauting

- první pomoc

- rébusy, šifry apod.

- mapa a hledání dopravního spojení

- balení batohu

- lukostřelba

- opičí dráha

- uzle

Hlídky startují v krojích.

Počítáme se 4 kategoriemi - vlčata, světlušky, skauti, skautky. Možná i pro RS&RG, pokud bude zájem a bude dostatek zájemců.

Dne 27. 6. 2015 proběhne předtáborová brigáda. Sejdeme se přímo na tábořišti v 8.00. Z důvodu rekonstrukce mostu ve Slatině nad Úpou je nutné přijet směrem od Hořiček. Ideální bude parkovat nahoře u kostela na Boušíně a k táboru sejít pěšky. (http://www.mapy.cz/s/iOHo).

V sobotu 26. dubna v 9 hodin se konají letošní Svatojiřské závody.

Skautská mše

se uskuteční v pátek dne 4. 4. 2014 v 18:00 v kostele na Pouchově.
Srdečně Vás zveme na bohoslužbu za 5. středisko sv. Jiří, celebruje P. Jaroslav Brožek.
Jsou zváni všichni skauti, skautky, vlčata, světlušky, RS, RG, činovníci.... včetně rodinných příslušníků a přátel.

Kdo má, tak kroj na sebe.

KlubovnaNaše středisková klubovna se nachází na Novém Hradci Králové v ulici Přemyslově č.p. 1791, kousek od hlavní silnice na Brno. Pro přesnou lokalizaci využijte odkaz na mapový server, několik obrázků z klubovny si prohlédněte zde.
GPS: N 50°10'30.815" E 15°51'47.194"
Pokud chcete naši klubovnu využít pro svoji výpravu, prohlédněte si aktuální obsazení klubovny.

Od hlavního vlakového nádraží ke klubovně jezdí trolejbus č. 1 a č. 2  -  jeďte na konečnou trolejbusu č. 2 - Nový Hradec Králové (kostel sv. Antonína).

Jako svoji oddílovou klubovnu ji využívají skauti 20. oddílu.

V době, kdy zde neprobíhají skautské schůzky, tj. od 7.00 do 16.00 ve všení dny (po-pá), využívá klubovnu od 5.9.2011 jako svoji základnu dětský lesní klub U tří veverek

V případě zájmu o využití klubovny pro Vaši skautskou akci (výpravu) kontaktujte správce klubovny na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Adresa klubovny:

Přemyslova 1791/21